BAŞKANIN MESAJI - Kurumsal | Aykanlar A.Ş.
KURUMSAL

Aykanlar Türkiye’de  45 senedir kurulduğundan bu yana oluşturduğu ve geliştirdiği yenilikçi yöntemlerle, en çok tercih edilen, en hızlı, en verimli mükemmel Satış & Dağıtım Organizasyonu olma amacıyla sektöründe faaliyette bulunmaktadır. 

İlk 3 kardeşin alın teriyle kurulan ve yine 3 kardeşin azim ve hırsıyla bugünlere gelen Aykanlar’ın ivme sürecinde ben ilk Depo Çalışanı olarak iş hayatına atılarak dahil oldum. Rahmetli Babam Onursal Başkanımız Saadettin Aykan 1968 yılında kendi adına bildiği bir iş olan ticarete bakkal dükkanı kurarak atıldı  ve kardeşleri Sami ve Şahabettin Aykan ile ileride çok iyi yerlere geleceği inancını taşıyor olmasını Aykanlar’ın bugün ki durumu ve başarılı iş sonuçlarından da görmek mümkün olsa gerek. 

Babamın ve amcalarımın bilgi birikimi ve deneyimlerinden faydalanarak, azim göstererek bugünlere geldik. İlk bakkal olarak faaliyetine başlayan Aykanlar’ın bugünlere gelmesinde bir çok faktörün etkisinden söz edilebilir ama asıl faktör hem Rahmetli babamı ve amcalarımı örnek alarak bitmez tükenmez İş azmi ve hırsımı her alanda olduğu iş hayatıma dahil etmek ; yeniliğe ve gelişime sonuna kadar açık olmamızdır. 

Şu anda EGE, AKDENİZ ve MARMARA Bölgelerinde sektöründe lider ve saygın firmaların distribütörlüğünü yapan Aykanlar her geçen gün daha da şiddetle hissedilen rekabet duygusu ile beraber İş Ortaklarından ve müşterilerinden aldığı destek ve inançla, en üst düzeyde müşteri memnuniyetini optimum şartlarda satış ve dağıtım çözümlerini sağlamak için, Aykanlar yatırımlarına ve çalışmalarına değişen piyasa şartlarıyla paralel olarak devam etti ve  hala da etmektedir. 

Son olarak, 

Yaşadığımız ülke hızlı büyüyen ve hızlı bir şekilde değişen bir ülke. Biz de  bu değişime kayıtsız kalmayarak  rotamızı mükemmel dağıtım firması olma yönüne çevirdik. Pusulamız “İlkelerimiz”; İlkelerimiz “Vazgeçilmezlerimiz”dir. 

Sürekli büyüyen ve gelişen kadromuzla sektöre adımızı altın harflerle yazdıracağımızdan şüphem yoktur. 

Salih AYKAN 
İcra Kurulu Başkanı